Rádi byste se ubytovali blízko turistických tras, a i s výhledem na hory? Tak to jste na správné adrese. Od pensionu a první turistické trasy nás dělí pouze šest set metrů. Z tohoto strategického místa dorazíte do centra města za deset minut, k lanovce na Medvědín za dvacet minut, na Horní Mísečky za dvacet pět minut, k Vrbatově Boudě za hodinu a půl, ale k hezkému výhledu na hory stačí vyjít na balkón nebo terasu. A k tomu se nabízí i jedno dětské hřiště přímo na objektem nebo rozlehlá zahrada uzpůsobená pro různé sporty i pro ty nejmenší ratolesti.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

  • Úschovu sportovních potřeb
  • Zapůjčení ZDARMA profesionálních trekingových holí
  • 10% sleva na různé sportovní aktivity – adventure park, zip-line, čtyřkolky, kola koloběžky…
  • Poradenství a pomoc při výběru vhodné trasy dle kondice/počasí
  • Svačinové balíčky
  • Mapy a pomocný materiál pro lepší orientaci v terénu

1. TRASA - MLYNÁŘOVY TOULKY

Mlynářovy toulky se nacházejí napříč Špindlerovým Mlýnem a jeho okolím, procházejí klidovými zónami přírody Krkonoš mimo dopravní cesty. Jsou vhodné především pro rodiny s dětmi, kteří si užijí spoustu zábavy podél trasy na dětských hřištích a také se dozví zajímavosti o historii. Všechny okruhu startují v městském parku u sochy Špindlerovského Mlynáře, vzdáleného dvanáct minut od našeho pensionu, blízko hotelu Savoy.

Cesty jsou značený dle šátku mlynáře:

Mlynářova naučná stezka – zelená trasa – 1,1km

Mlynářovo kolečko – červená trasa – 2,8km

Mlynářův výšlap – modrá trasa – 3,1km

Mlynářovy toulky

2. TRASA - VRBATOVA BOUDA, MOHYLA HANČE & VRBATY A DVORAČKY

Tento výlet můžete začít u dolní stanice lanovky Medvědín. Vyjedete lanovkou do nadmořské výšky 1235 m.n.m. a pokračujete po hřebeni hor přes Šmídovu vyhlídku až k Vrbatově boudě (5 km). Tato trasa je vhodnější pro pěší turisty, ale pro kočárky je lepší volit asfaltovou silnici od horní stanice lanovky až na Vrbatovu boudu (7,5 km).

Druhou možností je vyrazit od našeho pensionu po vodovodní cestě směrem k Horním Mísečkám (3 km). Na Horních Mísečkách jsou tři cesty. Jedna vede asfaltovou silnicí až k Vrbatově boudě (4,5 km), ideální pro rodiny s kočárky. Druhá nabízí skvělé výhledy. Po červené turistické trase stoupáte kamenitou cestou lesem, za 1,5 km se otevřou krásné panoramatické výhledy na Trosky a Ještěd (celkem 3 km z Horních Míseček).

Poslední možností je využít autobus od Jilemnické boudy až na Zlaté návrší v letní sezóně každou půl hodinu.

Na Vrbatově boudě si můžete vychutnat borůvkové knedlíky nebo krkonošské kyselo. Mohyla Hanče Vrbaty nad boudu připomíná statečnou událost běžců z roku 1913. Z vyhlídky u Harrachových kamenů (800 m) uvidíte údolí a horu Kotel (1435 m.n.m.). Z této vyhlídky můžete pokračovat po červené až na Dvoračky s vyhlášenou restaurací (3 km) a zpět na Horní Mísečky (7 km) přes Kotelní jámy.

3. TRASA - SNĚŽKA

Měli byste vidět Sněžku – je jedno z nejzajímavějších míst České republiky. Se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou České Republiky. Je to významná dominanta východní části Krkonoš..

Vrcholek slouží jako častý turistický cíl a pro jeho dosažení je možné využít celou řadu turistických cest. K dosažení vrcholu můžete zvolit mezi pěší túrou nebo pomocí lanové dráhy z Pece pod Sněžkou. Jelikož je Sněžka nejvyšší hora v širokém okolí, je z vrcholku rozsáhlý panoramatický pohled do širokého okolí. Rádi Vám poskytneme na recepci našeho pensionu podrobné informace, jak si naplánovat výlet ze Špindlerova Mlýna na Sněžku (anebo stačí využít on-line mapu). Průměrná celoroční teplota na povrchu hory se pohybuje pouze okolo 0,2 °C. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou sedačková lanovka. Severní, polská strana spadá do údolí řeky Lomničky, jižní část do Obřího dolu, západní do Úpské rašeliny a východní přecházejí v Obří hřbet.

Název Sněžka pochází z 19. století, je odvozen od pojmenování Sněžná – neboli „sněhem pokrytá“. První český název byl Pahrbek Sněžný, pak Sněžovka, od roku 1823 pak definitivně Sněžka. Vrcholek hory je skalnatý a má rozlohu okolo 120 000 m².

Důrazně doporučujeme nepodcenit počasí. Mějte prosím na paměti, že se na horách počasí neustále a náhle mění. Pokud je ráno jasná obloha, za hodinu tomu již může být jinak. Neváhejte si s sebou vzít oblečení pro případ nepříznivého počasí.

Věříme, že se vám u nás bude líbit a rozhodnete se pro pobyt v našem pensionu.

Rezervovat pokoj