SKIAREÁL Špindlerův Mlýn jako nejznámější středisko zimních sportů v České republice nabízí lyžování v pěti areálech - Svatý Petr, Medvědín, Hromovka, Horní Mísečky a Labská. Kromě upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti, které jsou zasněžovány technickým sněhem středisko nabízí na 30 km sjezdových tratí, okolo 70 km běžeckých tratí a více než 130 km hřebenových cest. Přibližně 21 000 osob za hodinu přepraví 6 lanových drah, 11 lyžařských vleků a 3 snowparky.

Díky jednotnému skipasu tak máte možnost výběru dle obtížnosti na všech sjezdovkách, ať už jste zkušený lyžař nebo rodina s dětmi. Svatý Petr nebo sjezdovka Stoh jsou především pro zkušené lyžaře. Naopak Medvědín, Horní Mísečky a Labská nabízí ideální podmínky pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Jedno z nejdelších večerních lyžování v ČR si můžete vychutnat na Hromovce.

Jednoduše řečeno na své si zde přijde každý - nejen lyžaři, snowboardisté, běžkaři a skialpinisté, ale i sáňkaři, bobaři i milovníci vysokohorské turistiky.

Aktuální informace naleznete zde.

Skipasy anebo jednodenní permanentky můžete zakoupit na stránce GOPASS.

JAK SE DOSTANU Z PENSIONU NA LYŽE?

Náš pension je ideálním výchozím bodem jak pro sjezdaře s nedaleko umístěným areálem Medvědín či pouhých 750 m od pensionu vzdáleným areálem Hromovka, oba při využití bezplatné 300 m od pensionu vzdálené zastávky skibusu. Taktéž běžkaři mohou již od nás z Bedřichova nasadit svoji běžeckou výzbroj a vydat se na profesionálně upravené běžecké tratě. Nesmíme také zapomenout na skialpinismus, který zde má velkou fanouškovskou základnu.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

  • Úschovu lyží, snowboardů a dalšího zimního vybavení
  • Zapůjčení veškerého zimního vybavení včetně možnosti objednávky učitelů lyžování, lyžařskou školu a dalších zimních aktivit – to vše s 10% slevou u našeho smluvního partnera
  • Poradenství při výběru vhodné trasy pro běžecké lyžování dle kondice/počasí
  • Poradenství a pomoc v mazání lyží

KAM MOHU VYRAZIT V ZIMĚ KROMĚ LYŽOVÁNÍ?

  • Pěší vycházky po Špindlerově Mlýně a okolí
  • 200 m vzdálená sjezdovka na bobování + malý svah s vlekem pro nejmenší
  • Snowtubingová dráha
  • 4 km dlouhá sáňkařská dráha s nočním osvětlením
  • Projížďka koňským spřežením
  • Přírodní kluziště

SKIAREÁL SE DĚLÍ NA NÁSLEDUJÍCÍ ČÁSTI:

Svatý Petr

Svatý Petr se právem pyšní nejlépe vyhřívanou šestisedačkou u nás. V provozu jsou zde dvě lanové dráhy - vyhřívaná 6tisedačková lanovka Svatý Petr-Pláň a 2-sedačková lanovka na FIS World Cup. Svatý Petr nabízí kvalitní a technicky zasněžované, denně upravované sjezdové tratě (modrá, červená, černá), jak pro náročné lyžaře, tak i pro začátečníky. Sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR.

Hromovka

Vstupní bránou do lyžařského střediska Špindlerův Mlýn je areál Hromovka, který vás přivítá při příjezdu do horského městečka. Čtyřsedačková lanová dráha se nachází 50 m od centrálního parkoviště a propojuje modrou sjezdovkou areál Hromovka a Svatý Petr. Své zázemí zde najdou zkušení i méně zkušení lyžaři a snowboardisté, kteří pod horní stanicí lanovky najdou malý snowpark. Na večer se rozzáří červená sjezdová trať a vše je připraveno na večerní lyžařský zážitek od 18:00 do 21:00, svou délkou se trať řadí mezi nejdelší večerní sjezdovky v České republice.

Z Hromovky (1031 m nad mořem) vedou celkem tři sjezdovky s převýšením okolo 340 metrů. První sjezdovka je již předem zmíněná modrá, která je zejména dopoledne méně přeplněná a nabízí mnoho pěkných terénních zlomů vhodných i pro začátečníky. Na straně Hromovky se nacházejí dvě červené sjezdovky, které jsou vhodné pro pokročilé lyžaře.

Medvědín

Nejvýše položeným vrcholem skiareálu je Medvědín, který díky své slunné poloze nabízí lyžování s největším přídělem slunečních paprsků. Taktéž se nachází na stejné straně jako pension, což umožňuje lyžařům přijet skoro až ke dveřím na lyžích.

Lyžaři si mohou vybrat z nenáročné modré sjezdovky a dvou červených, z nichž jedna svou šířkou 60ti metrů patří k nejširším tratím v ČR. Druhá co do obtížnosti přechází v černou, vyhledávanou lyžařskými matadory.

Zimní turistiku s nádhernými horskými panoramaty můžete začít obdivovat právě z vrcholu Medvědína, který je skvělým výchozím bodem při skitouringu směrem na Sněžné jámy, Kotel, Vrbatovu boudu, Dvoračky, Harrachov ,….

Horní Mísečky

Pro rodiny s dětmi a začátečníky není komfortnějšího areálu než Horní Mísečky. Areál nabízí lyžařské vleky i 4-sedačkovou lanovku z Horních Míseček na Medvědín a kvalitně upravené sjezdovky se snowparkem. Díky lanové dráze (dříve využívané ve Sv. Petru) se zkrátila doba čekání a zlepšil se tak komfort přepravy a lyžování. Vyznavači bílé stopy zde najdou běžkařský areál se závodními okruhy různých délek od 1 km, 2 km, 5 km, 7 km, 10 km. Nabídka však nekončí, neboť další běžecké tratě pokračují směrem na Benecko, Harrachov, Vrbatovu boudu, Labskou boudu, Rokytnici nad Jizerou, aj….

Labská

Labská přehrada a u ní lyžařský areál Labská. Třísedačková lanová dráha s červenou sjezdovkou klikatící se lesem a mezi chaloupkami je ideálním místem pro rodiny s dětmi, běžkaře a turisty, kteří hledají zimní krásu. Horní stanice lanové dráhy je ideálním přístupem na běžecké tratě - Horní Mísečky, Benecko, Rovinka, Vrbatova bouda, atd.. Propojení s ostatními areály zajišťuje pravidelná linka ski-busů (Hromovka, Svatý Petr, Medvědín). 

Věříme, že se vám u nás bude líbit a rozhodnete se pro pobyt v našem pensionu.

Rezervovat pokoj