Pokud jste nadšenci do cyklistiky jako my, věříme, že se Vám aktivní poznávání Krkonoš zalíbí a přivezete si domů nepočet zážitků. A co si budeme povídat. Hory a cyklistika šly vždy dohromady.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

  • Úschovu kol
  • Prostor pro nabití elektrokola
  • Zázemí, ve kterém si můžete své kolo opravit/vyčistit
  • Nástroje na servis a vyčištění kola
  • Zapůjčení kol s 10% slevou v nedaleké půjčovně
  • Poradenství a pomoc při výběru vhodné trasy dle kondice/počasí
  • Mapy a pomocný materiál pro lepší orientaci v terénu

JAKÉ MOŽNOSTI NABÍZÍ ŠPINDL A JEHO OKOLÍ?

Náš pension je skvělým výchozím bodem pro cyklistiku, v okolí naleznete více než 100 km značených cyklotras, jak pro pokročilé sportovce, tak i pro rodiny s dětmi. Stačí se ráno u nás zdravě nasnídat, „naskočit“ do pedálů a již projíždíte malebnou krkonošskou přírodou.

Zde naleznete „ochutnávku“ pár cyklistických tras, ale jak se v Krkonoších říká, to pravé tajemství uvidíte, až sami přijedete, a proto jsme si nechali určité trasy jako překvapení pro Vás... 

1) RELAXAČNĚ – POZNÁVACÍ VÝLET K BOUDĚ U BÍLÉHO LABE A VODOPÁDŮM

Tento výlet velice rádi doporučujeme pro rodiny s dětmi, jelikož není fyzicky náročný, po cestě naleznete dětské hřiště a také se kousek projdete. Začátek trasy je velmi pozvolný, po prvních čtyřech kilometrech nalezneme první stoupání a před závěrem první části trasy si můžou děti pohrát na rozlehlém lesním hřišti s mnoha atrakcemi. Od tohoto hřiště se nachází přibližně 600m Bouda u Bílého Labe, v které se můžete občerstvit.

Před budovou se nachází stojany na kola, kde si je můžete uzamknout a vydat se pěšky k Čertově Strouze (vodopádům) po žlutě značené cestě. Tato cesta je naučná stezka, která nabízí v průběhu trasy nespočet výhledů na vodních hrazenářských objektů (prahy, překážky, zdi) a na závěr krásný pohled na vodopády. Po prohlédnutí vodopádů je nutný pěší návrat po stejné trase k Boudě u Bílého Labe (dohromady cca 3 km). Jakmile opět nasednete na kola, tak je nejlepší návrat Dřevařskou cestou (také po žluté), po které je začátek strmý (můžete kola tlačit), ale po překonání vrcholku sjíždíte z kopce až do centra města a stojí určitě za krásné výhledy na Krkonoše.

Ideální pro: rodiny s dětmi
Časová náročnost: na kole 2-4 hodiny, pěšky 1,5 hodiny
Převýšení: 427 m
Celková délka: 12,7km na kole + 3 km pěšky
Nejvyšší bod: 1093 m.n.m.

Poznámka: V mapě není vyznačena turistická část k Čertově strouze

2) VÝLET ZA NEJLEPŠÍMI VÝHLEDY – VRBATOVA A LABSKÁ BOUDA

Jste nadšenci do cyklistiky a rádi si „oddřete“ strmý a táhlý kopec za odměnu ve formě hezkého výhledu? Tak to jste tu na správné adrese! Tato trasa začíná tří kilometrovým táhlým kopcem v terénu až na první záchytný bod – Horní Mísečky, odkud vede asfaltová cesta na první občerstvovací místo – Vrbatovu boudu. Nad Vrbatovou boudou nalezneme Mohylu Hanče a Vrbaty, která připomíná souboj dvou statečných sportovců oproti nepříznivému počasí. Při pohledu na všechny strany se nám otevře obdivuhodný výhled na okolní hory a nejvyšší horu Sněžku.

Po nadýchání čerstvého vzduchu můžete pokračovat pozvolně čtyři kilometry z kopce až k Labské Boudě, kde se otvírá výhled na Labský důl a Vysoké Kolo. Nazpět je nezbytné se vrátit po stejné cestě až na Horní Mísečky, jelikož v 1. zóně Krkonošského národního parku není dovolené jezdit mimo vyznačené trasy, ale z Horních Míseček se můžete vydat okružní cestou přes „Haldy“ (asfaltová silnice), která vede opět až k našemu pensionu.

Ideální pro: zdatné cyklisty
Časová náročnost: 2-3 hodiny
Převýšení: 786 m
Celková délka: 12,6km na kole + 3km pěšky
Nejvyšší bod: 1409 m.n.m.

3) OKRUŽNÍ CESTA PŘES ŠPINDLEROVU, PETROVU, MORAVSKOU A DAVIDOVU BOUDU

Tento výlet je ze všech výletů jeden z nejuniverzálnějších. Dá se jednoduše zkrátit, nebo prodloužit. První část trasy na Špindlerovu boudu měří dvanáct kilometrů a vede po krásné asfaltové silnice, na které se každoročně konají závody v cyklistice a na kolečkových lyžích. Zde máte první odměnu – jak ve formě výhledu při výšlapu, tak i v přilehlé restauraci ve formě stravy.

Zde se můžete rozhodnout dle své kondice – buď se vydáte nazpět po asfaltové silnici do Špindlerova Mlýna, anebo budete pokračovat po asfalto-štěrkovité cestě na Petrovu Boudu. Zde musíme podotknout, že dvou kilometrový výšlap do strmého kopce určitě stojí za to, jelikož nabízí taktéž krásný na okolní vrcholky Krkonoš. A teď ta nejlepší zpráva pro cyklisty, kteří mají rádi dlouhé sjezdy. Čeká Vás více než šesti kilometrový sjezd až do Špindlerova Mlýna, který je převážně po šotolinové a dále po asfaltové silnici.

Ideální pro: všechny druhy cyklistů
Časová náročnost: 1-2,5 hodiny
Převýšení: 653 m
Celková délka: 20km
Nejvyšší bod: 1284 m.n.m

Věříme, že se vám u nás bude líbit a rozhodnete se pro pobyt v našem pensionu.

Rezervovat pokoj

Aktuální nabídka

Přijeďte k nám na letní prázdniny a získejte zdarma vstupenky do nedalekého vodního ráje! Ideální pro páry i rodiny s dětmi.