Turistika

Rádi byste se ubytovali blízko turistických tras, a i s výhledem na hory? Tak to jste na správné adrese. Od pensionu a první turistické trasy nás dělí pouze šest set metrů. Z tohoto strategického místa dorazíte do centra města za deset minut, k lanovce na Medvědín za dvacet minut, na Horní Mísečky za dvacet pět minut, k Vrbatově Boudě za hodinu a půl, ale k hezkému výhledu na hory stačí vyjít na balkón nebo terasu. A k tomu se nabízí i jedno dětské hřiště přímo na objektem nebo rozlehlá zahrada uzpůsobená pro různé sporty i pro ty nejmenší ratolesti.

 

Co Vám můžeme nabídnout?

· Úschovu sportovních potřeb

· Zapůjčení ZDARMA profesionálních trekingových holí

· 10% sleva na různé sportovní aktivity – adventure park, zip-line, čtyřkolky, kola koloběžky…

· Poradenství a pomoc při výběru vhodné trasy dle kondice/počasí

· Svačinové balíčky

· Mapy a pomocný materiál pro lepší orientaci v terénu

1. Trasa - Mlynářovy toulky

Mlynářovy toulky se nacházejí napříč Špindlerovým Mlýnem a jeho okolím, procházejí klidovými zónami přírody Krkonoš mimo dopravní cesty. Jsou vhodné především pro rodiny s dětmi, kteří si užijí spoustu zábavy podél trasy na dětských hřištích a také se dozví zajímavosti o historii. Všechny okruhu startují v městském parku u sochy Špindlerovského Mlynáře, vzdáleného dvanáct minut od našeho pensionu, blízko hotelu Savoy.

Cesty jsou značený dle šátku mlynáře:

Mlynářova naučná stezka – zelená trasa – 1,1km

Mlynářovo kolečko – červená trasa – 2,8km

Mlynářův výšlap – modrá trasa – 3,1km

2. Trasa - Vrbatova bouda, Mohyla Hanče & Vrbaty a Dvoračky

Tento výlet můžete začít u dolní stanice lanovky Medvědín poté vyjet lanovkou do nadmořské výšky 1235 m.n.m. a dále pokračovat po hřebeni hor přes Šmídovu vyhlídku přímo až k Vrbatově boudě (5 km). Tato cesta je užší a vhodnější pro pěší, avšak cestujete-li s kočárkem bude pro Vás vhodnější varianta asfaltová silnice, která vede od horní stanice lanovky přímo až na Vrbatovu boudu (7,5 km).

Druhá možnost je vyrazit přímo od našeho pensionu směrem po vodovodní cestě na Horní Mísečky. Tato trasa začíná ze začátku strmě po asfaltové silnici a pozvolně přechází na štěrko/hlinitou cestu (3 km). Na Horních Mísečkách se nabízí hned tři možnosti. První možnost je pokračovat stále rovně a po klikaté asfaltové silnici dojít až k Vrbatové boudě. Tato cesta je doporučována především pro rodiny s kočárky (4,5 km).

Druhá možnost je nejvýhodnější z hlediska času a výhledů, jelikož u Jilemnické boudy (která je ve středu Horních Míseček) budete stále pokračovat po červené turistické trase a ze začátku budete stoupat kamenitou cestou lesem, ale přibližně za 1,5 km se objeví krásné výhledy. Z této cesty je možné vidět Trosky (zříceninu Hradu) ale i Ještěd (vysílač u Liberce). Celková délka trasy z Horních Míseček jsou 3 kilometry.

Poslední možnost, jak se dostat na Vrbatovu boudu – Zlaté návrší je využít možnost linkového autobusu, který jezdí od Jilemnické boudy v letní sezóně každou půl hodinu.

Na Vrbatově boudě si můžete vychutnat typické borůvkové knedlíky anebo krkonošské kyselo. Nad Vrbatovou Boudou se nachází Mohyla Hanče Vrbaty, která odkazuje na osudný den 24.3.1913, kdy se Václav Vrbata snažil zachránit svého dobrého kamaráda Bohumila Hanče při 50-ti kilometrovém běžeckém závodu v nepříznivém počasí. Tímto se stal 24.3. na počest těchto dvou hrdinů dnem Horské služby. Od Mohyly můžete při hezkém počasí spatřit Sněžku, Sněžné Jámy, Labskou boudu, Špindlerovu boudu a vrcholky hor.

Budete-li pokračovat rovně směrem k Harrachovým kamenům (800m) tak si vychutnáte krásný výhled do údolí a na nejvyšší horu Libereckého kraje – Kotel (1435m.n.m.). Z této vyhlídky můžete pokračovat po červené až na Dvoračky, kde se nachází vyhlášená restaurace (3 km). Z Dvoraček vede úzká cesta, která je značená zelenou barvou a prochází Kotelními jámami zpět na Horní Mísečky (7km).

3. Trasa - Sněžka

Měli byste vidět Sněžku – je jedno z nejzajímavějších míst České republiky. Se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou České Republiky. Je to významná dominanta východní části Krkonoš..

Vrcholek slouží jako častý turistický cíl a pro jeho dosažení je možné využít celou řadu turistických cest. K dosažení vrcholu můžete zvolit mezi pěší túrou nebo pomocí lanové dráhy z Pece pod Sněžkou. Jelikož je Sněžka nejvyšší hora v širokém okolí, je z vrcholku rozsáhlý panoramatický pohled do širokého okolí. Rádi Vám poskytneme na recepci našeho pensionu podrobné informace, jak si naplánovat výlet ze Špindlerova Mlýna na Sněžku (anebo stačí využít on-line mapu). Průměrná celoroční teplota na povrchu hory se pohybuje pouze okolo 0,2 °C. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou sedačková lanovka. Severní, polská strana spadá do údolí řeky Lomničky, jižní část do Obřího dolu, západní do Úpské rašeliny a východní přecházejí v Obří hřbet.

Název Sněžka pochází z 19. století, je odvozen od pojmenování Sněžná – neboli „sněhem pokrytá“. První český název byl Pahrbek Sněžný, pak Sněžovka, od roku 1823 pak definitivně Sněžka. Vrcholek hory je skalnatý a má rozlohu okolo 120 000 m².

Důrazně doporučujeme nepodcenit počasí. Mějte prosím na paměti, že se na horách počasí neustále a náhle mění. Pokud je ráno jasná obloha, za hodinu tomu již může být jinak. Neváhejte si s sebou vzít oblečení pro případ nepříznivého počasí.

© 2023 Pension Happy
Pension Happy ve Špindlerově Mlýně hodnocení