Špindlerův Mlýn

Centrum Špindlerova Mlýna leží u soutoku Labe a Dolského potoka v nadmořské výšce 710 m.n.m., žije zde okolo 1300 trvale žijících obyvatel.

Výjimečně klimatické podmínky a rozmanitá horská příroda přispěly k tomu, že se Špindlerův Mlýn postupně přeměnil v jedno z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších středisek cestovního ruchu v České republice. Široké možnosti sportovního vyžití a možnosti odpočinku jsou hlavními důvody, proč se Špindlerův Mlýn stal celoročně navštěvovanou lokalitou.

Celoroční aktivity ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn je nejen ideálním místem pro všechny druhy zimních sportů, lyžování především, ale nabízí také jedinečné možnosti vysokohorské turistiky, cykloturistiky a vodních sportů.

Turisté, kteří navštíví Špindlerův Mlýn v letním období, mají mnoho možností aktivního využití volného času. Špindlerův Mlýn a okolí nabízí přes 180 km značených cest. Milovníci horské cyklistiky ocení přes 100 km vyznačených cyklotras. Ve Špindlerově Mlýně byla také otevřena první horská trasa, určená lidem upoutaným na invalidní vozík, jediná svého druhu v Krkonoších.

Vodní nádrž Labská skýtá od začátku května do konce srpna ideální podmínky pro rybaření. Na vyznavače bílého sportu čekají tenisové kurty a kryté haly na tenis, ping pong nebo squash. Pro děti i dospělé je tu letní bobová dráha, minigolf, obří houpačka v lanovém parku nebo dráha na kuželky.

 

Špindlerův Mlýn - nejznámějšÍ středisko zimních sportů v České republice

Nabízí ideální podmínky pro sjezdové lyžování a běh na lyžích. Najdete zde sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti v celkové délce 25 km a 14 dopravních horských zařízení s celkovou přepravní kapacitou 18.000 osob za hodinu. Špičkově upravené sjezdovky jsou vybaveny systémem umělého zasněžování a zaručují kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Sjezdové tratě na Pláních splňují parametry FIS (Mezinárodní lyžařská federace), každoročně se zde pořádá mnoho závodů evropského i světového formátu. Vyznavači snowboardingu jistě ocení kvality snowparku a U -rampy ve Svatém Petru. Čtyřsedačková lanovka na Medvědín je ideálním spojením s běžeckým areálem Horní Mísečky.

Okolí Špindlerova Mlýna poskytuje rovněž vhodné podmínky pro běžkaře. Pro příznivce běhu na lyžích je připraveno na 85 km upravovaných a značených běžeckých tratí pro klasiku i skatting, z toho 26 km tratí vhodných pro pořádní závodů.

Také v zimní sezoně můžete využít bohaté sportovní nabídky a zaplavat si v hotelových bazénech, zajít na kuželky , nebo udělat něco pro své zdraví ve fitness centrech a saunách.

 


„Postaráme se o Vás tak, aby pobyt u nás nebyl tím posledním“ ssl
Přihlásit | © 2016 Pension Happy & Petr Holman
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenky. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak do 48 hodin.
Pension Happy ve Špindlerově Mlýně hodnocení